Transmisja piątej sesji Rady Gminy Rudniki (22.01.2019 - godz.14:00)Transmisja piątej sesji Rady Gminy Rudniki - 22 stycznia 2019.


Transmisja czwartej sesji Rady Gminy Rudniki - 28 grudnia 2018.

Z tą czwartą sesją to była kolejna urzędowa wtopa ...

Jeszcze w przeddzień, w którym sesja ta miała sie odbyć, nie było nawet wzmianki o niej na urzędowej stronie. Podobnie było z transmisją - do ostatniego momentu nie było wiadomo pod jakim adresem będzie można ją obejrzeć na żywo. Szkoda, że człowiek się tym w urzędzie zajmujący i pobierający za to niemałe wynagrodzenie ma szansę po raz kolejny pokazać swój stosunek do wykonywanej przez siebie pracy - żenada ...

<

Transmisja trzeciej sesji Rady Gminy Rudniki - 11 grudnia 2018.

<

Transmisja drugiej sesji Rady Gminy Rudniki - 27 listopada 2018.

O godzinie 14:30 musiałem przerwać oglądanie, bo oglądać się tego nie dało !
AMATORSZCZYZNY CIĄG DALSZY !
Naprawdę jest to tak duży problem, aby było słychać o czym na radzie jest mowa ?
A może ma nie być nic słychać ... ?

PS (10 grudnia 2018)

Poniżej linki do ponownie spartaczonej transmisji drugiej sesji z dnia 27 listopada 2018 ...
Jutro odbędzie się kolejna, trzecia sesja ...
Do trzech razy sztuka ...


Transmisja pierwszej sesji Rady Gminy Rudniki - 19 listopada 2018.

Próbowałem dzisiaj obejrzeć zalinkowaną transmisję pierwszj sesji Rady Gminy Rudniki, ale niestety nie dałem rady ...
Na gorąco nasuwa mi się tylko jeden komentarz: ŻENADA ...

Tym bardziej nie mogę sobie tego wytłumaczyć, bo system E-Sesja zakupiony został w Rudnikach na początku bieżącego roku za niebagatelną kwotę ponad 17.500,-zł. Samorządy, zgodnie z art.20 ust.1b ustawy o samorządzie gminnym, maja obowiązek transmitowania obrad sesji. Przepis ten wszedł w życie od nowej kadencji rady gminy, czyli od dzisiaj, o czym stanowi art.15 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych (Dz. U. z 2018 r. poz.130) ...

Czy zatem jedenaście miesięcy, które upłynęły od momentu zakupu i wdrożenia systemu E-Sesja to zbyt krótko, aby ktoś pobierający za to pensję i mający to w zakresie obowiązków, nie był w stanie przygotować transmisji z sesji? Czy amatorskie nagłośnienie, które czyniło wiele wypowiedzi mało, albo wręcz zupełnie niezrozumiałymi, ciągłe plansze oznajmiające przerwy w sesji, a pod nimi niewyciszone luźne gadki z sali, czy wreszcie zamiast wznowienia transmisji po przerwie, jej nagłe zakończenie ... Czy tak powinien działać system, na który w Rudnikach wydano ponad 17.500,-zł ? Nie wydaje mi się ...

W uzupełnieniu dzisiejszej transmisji, która wskutek nieprzygotowania została kompletnie spartaczona, poinformuję Was, iż nowym Przewodniczącym Rady Gminy został Marchewka Jarosław.

PS (26 listopada 2018)

W związku ze zbliżąjącą się kolejną sesja Rady Gminy Rudniki, postanowiłem zapytać o adres internetowy, pod którym dostępna będzie kolejna transmisja obrad. Odpowiedź otrzymałem, z tym że zauważyłem jednocześnie, że pojawiła się również poprawka spartaczonej pierwszej transmisji, do której linki poniżej zamieszczam ...Powrót do strony głównejObowiązuje moderacja komentarzy. Każdy komentarz, zanim zostanie wyświetlony, będzie weryfikowany. W czasie jego weryfikacji nie będzie on dla nikogo widoczny, a pojawi się dopiero po naszej akceptacji ...

Nick:
Ile jest 5-3:
Komentarz:

Taktoja napisał(a):
2019.01.24 - 16:01
Była już V sesja w dniu 22.01.2018 Moje Rudniki już nie śledzą na bieżąco?

manius napisał(a):
2019.01.02 - 11:37
(Link edytowany przez Moje-Rudniki)

@esesja: __ LINK __
Co do dźwięku to jest już duża poprawa względem sesji 1, ale oczywiście można jeszcze poprawić.

Moje-Rudniki napisał(a):
2018.12.29 - 15:29
Obsługa tej czwartej sesji była kolejną urzędową wtopą - szczegóły w tekście.

Informacja o tej sesji i jej transmisja pojawiły sie w internecie bardzo krótko przed jej rozpoczęciem. Nie miałem czasu niestety wczoraj aktualizować informacji, bo byłem w pracy. Zrobiłem to dopiero dzisiaj - teraz wszystko jest już aktualne.

esesja napisał(a):
2018.12.29 - 08:27
Nie potrafię znaleźć IV esesji. Na moje-rudniki jest transmisja z III sesji. Proszę o podpowiedź, gdzie szukać linku, bo ba stronie gminy go nie ma albo jest starannie ukryty.

________ Sesja 3 (11 grudnia 2018) ________


Moje-Rudniki napisał(a):
2018.12.12 - 23:43
Dźwięk na trzeciej sesji zdecydowanie lepszy.
Przynajmniej można zrozumieć, o czym jest mowa ...

________ Sesja 2 (27 listopada 2018) ________


TaktoJa napisał(a):
2018.11.27 - 15:20
Jakość znowu masakra. Zarówno obraz jak i dźwięk. Mam wrażenie, że cały ten system nagrywania jak i pani Dzidzia-Piernik-Śmieszka (choć trzeba przyznać, że dziś ubrana stosownie, za stołem i poważniejsza to nadal po jej zachowaniu na pierwszej sesji wątpię w kompetencje) to takie zgniłe jaja podrzucone obecnemu wójtowi przez ex-wójta. Przeciętny człowiek oglądając relację, których wcześniej nie było i widząc nowych pracowników (sic!) zwyczajnie powiąże to wszystko już z urzędującym wójtem.

DALACHOWIEC 2 napisał(a):
2018.11.27 - 15:50
Też mi się wydaje niby jest relacja w sieci , ale coś szwankuje brak dobrej fonii to po prostu złe ustawienie mikrofonów na sali ( może nie w tym miejscu co mają być zainstalowane ) lub za małe wzmocnienie tych mikrofonów i dlatego słychać tak słabo i niewyraźnie, Poprosić chłopaków co robią zabawy lub prowadzą dyskoteki i na 100 % będzie dobrze. Nie trzeba być z tytułem mgr inż. aby zrobić dobre nagłośnienie. No, ale takich ,,specjalistów'' wychował ( zatrudnił ) sobie A.P.

Anna napisał(a):
2018.11.27 - 18:31
O ile pana Jarosława słychać jeszcze w miarę to wypowiedzi radnych siedzących naprzeciwko nie słychać kompletnie No i chyba brakuje końca nagrania Jakie wynagrodzenie w końcu uchwalono? Czy dobrze zrozumiałam, że pan Pyziak w ostatnim miesiącu jednorazowo otrzymał wynagrodzenie obniżone o 20 % i z nieznanych powodów do tego wynagrodzenia było odniesienie, a nie do tego które pobierał przed tym ostatnim miesiącem?

Esesja :-) napisał(a):
2018.11.27 - 19:47
Ostatnio wszyscy komentowali jakość transmisji online posiedzenia RG. Zastanawiam się czy portal zapytał urząd gminy z czego wynika tak niska jakość transmisji i dlaczego nic z tym nie zrobiono. Prowadzę zdalne konferencje pomiędzy pracownikami w różnych częściach Polski a czasem Europy i togi tutaj widzę to żenada. Żenada która obciąża dotychczasowego jak i obecnego wójta. Chyba ze być bliżej ludzi już jest nieaktualne (po wyborze)

xxl napisał(a):
2018.11.27 - 20:50
może każdy z radnych powinien jak w sejmie podchodzić do mównicy gdzie jest mikrofon stacjonarny i problem z jakością głosu się rozwiąże

xxl napisał(a):
2018.11.28 - 21:20
Panie Esesja jakość dźwięku wynika z niskiej klasy sprzętu i tak pewnie jest, ale osoba która zajmuje się obsługą takiej elektroniki powinna ten błąd wychwycić ,A może za mało profesjonalizmu w tym fachu? I nic tu nie obciąża ani dotychczasowego ani obecnego Wójta.

RUD napisał(a):
2018.12.02 - 13:55
zajęliśmy się wszyscy transmisjami RG a co z nowo otwartym przedszkolem w Rudnikach, Było uroczyste przecięcie wstęgi przez byłego wójta ,bo chyba tylko na tym mu zależało a budynek nie nadaje się do użytku ponieważ niema urzędowego odbioru czyli Sanepid, Straż itp.To OTWARCIE to ściema !!!!!

iv napisał(a):
2018.12.06 - 11:16
Do RUD w sprawie przedszkola- inwestycja w przedszkole pochłonęła bardzo dużo kasy, radni jeszcze dokładali bo pierwszy budżet był za mały.... A wiecie, że w tym budynku nie wymieniono żadnego starego okna na nowe! one nawet uszczelek nie mają porządnych...masakra... nawet kaloryfery są stare, odchodzi z nich farba, a zostały obudowane więc nie widać... czyli problemu nie ma.... A drzwi wejściowe tez stare z rozklekotaną klamką, ale przecież nie było w projekcie to o co się czepiać.... Nie rozumiem jak mogła zostać zrealizowana inwestycja z takimi bublami!? i kogo teraz pociągnąć do odpowiedzialności?

________ Sesja 1 (19 listopada 2018) ________


frog napisał(a):
2018.11.19 - 21:24
Myślę, że nową ekipę czeka wiele takich niespodzianek, stary wójt pozostawił po sobie urząd pełen wiernych mu ludzi, którym dał odpowiednie wytyczne. I niestety będą się działy takie małe akcje sabotażu. A Igtorn na swojej fb stronie będzie teraz sobie używał, do czego już zachęca. I śmie jeszcze twierdzić, że konkurencja pokonała go hejtem, dobre, naprawdę szczerze się uśmiałem. Sam się pokonał, bezczelnością, rodzinką i znajomymi i nocnym włamywaniem się do skrzynek pocztowych. I tymi cwaniackimi rękami w kieszeniach. Szkoda, że zatrudniona przez niego przedszkolanka (z rodziny zresztą) nie powiedziała mu, że już dzieci w przedszkolu uczą, że jak się z kimś rozmawia to nie trzyma się łap w kieszeniach, bo jest to oznaka lekceważenia rozmówcy.

Anna napisał(a):
2018.11.19 - 22:10
Co to w ogóle jest? Chyba lepiej by było nagrywać to byle telefonem... 17,5 k za takie coś? Mam jeszcze pytanie - co to za pani, która siedzi obok pani Elżbiety? Jej głównym zajęciem w trakcie sesji było przekładanie nóg /przekładanie kartek/ drapanie się Mimo 40-tki na karku (sądząc po wyglądzie, a pomijając zbyt krótką suknię) ciągle "głupawo się śmiała" pod nosem i ledwo się powstrzymywała, żeby nie wybuchnąć głośnym śmiechem Zachowanie na poziomie gimbazy Jakaś masakra Proszę niech ktoś napisze, że gmina za takie cos nie płaci Gratuluję natomiast nowemu Przewodniczącemu Idzie lepsze :-) Czuję to

Moje-Rudniki napisał(a):
2018.11.19 - 23:07
W odpowiedzi na pierwszą część wypowiedzi Froga, stanę po raz pierwszy po stronie Ightorna, a co !
Moim zdaniem to nie on winien jest bezpośrednio tego typu zaniedbaniom, lecz jego pracownicy. Moim zdaniem ktoś, kto ma odpowiednio długi czas na przygotowanie, ma możliwość wielokrotnego testowania rozwiązania postawionego mu zadanie, dostaje za to pewnie wcale niemałą kasę, a na końcu przedstawia efekt, jaki przyszło nam oglądać, jest co najmniej człowiekiem nieodpowiedzialnym. Gdybym ja był w tej chwili na jego miejscu, spaliłbym się ze wstydu ...

Co do drugiej części wypowiedzi Froga - 100% zgoda.

Magda napisał(a):
2018.11.20 - 16:35
A ja podzielam obawy Froga, stara gwardia byłego wójta pokazała nam na co ją stać, w urzędzie nadal pozostaje jego prawa ręka- sekretarz. Mnie osobiście przeszkadza obecność w urzędzie pracowników, którzy brali czynny udział w kampanii wyborczej byłego wójta.

bażant napisał(a):
2018.11.20 - 18:05
Oglądałem tą sesję z niesmakiem. Mam ciągle przed oczami p. sekretarz agitującą na rzecz Igtorna i śmiejącą się w głos z "głupków od Domańskiego" i co? Teraz siedzi z nimi przy jednym stole i znowu gęba uśmiechnięta od ucha do ucha, co to za człowiek jest, ja nie rozumiem.

Monika napisał(a):
2018.11.21 - 06:48
Może wietrzymy teorie spiskowe, ale rzeczywiście jak można przez rok nie przygotować wszystkiego do tej sesji. Pan Domański wszedł do urzędu w poniedziałek, do piątku rządził tam Pyziak. Czy naprawdę to tylko przypadek, brak kompetencji jednego z pracowników, mimo tak długiego czasu na przygotowania?

DALACHOWIEC 2 napisał(a):
2018.11.23 - 10:19
"Anna napisał(a): 2018.11.19 - 22:10: ... Co to za pani, która siedzi obok pani Elżbiety? Jej głównym zajęciem w trakcie sesji było przekładanie nóg /przekładanie kartek/ drapanie się Mimo 40-tki na karku (sądząc po wyglądzie, a pomijając zbyt krótką suknię) ciągle "głupawo się śmiała" ...."

Droga Anno - ta pani pewnie myślała ,że idzie na casting do programu - Randka w ciemno lub Rolnik szuka żony - i dlatego ubrała taką krótką spódniczkę. Musiał to być gość specjalny, któremu nawet za stołem prezydialnym nie zarezerwowano miejsca - lub co gorsza zabrakło dodatkowego stolika.. Mam nadzieję, że to ktoś tu na forum nam szczegółowo wyjaśni.

xxl napisał(a):
2018.11.24 - 16:50
obok p, Elżbiety siedzi jej następczyni przyjęta już po wyborach przez Pyziaka

DALACHOWIEC 2 napisał(a):
2018.11.24 - 18:16
...no to pewnie długo nie popracuje - zależy jakie otrzymała stanowisko nadane przez A.P jeśli będzie ono związane ze ścisłą współpracą z nowym wójtem to albo będzie lojalna wobec nowego wójta (w co śmiem wątpić) albo dostanie jakieś inne mniej ważne stanowisko lub otrzyma wypowiedzenie bez podania przyczyny - można tak zrobić wg przepisów. Nowy wójt musi mieć blisko siebie zaufanych ludzi , którzy nie będą pod nim dołki kopali. Jest tak zawsze w instytucjach i firmach. Nie wiem jak ci starzy pracownicy, którzy jeszcze pracują w Urzędzie Gminy mogą teraz popatrzeć w oczy nowego wójta .. przecież w trakcie kampanii wyborczej stosowali chwyty poniżej pasa .Pożyjemy zobaczymy. Najlepszym sposobem w chwili obecnej to powinien być przeprowadzony audyt całego Urzędu Gniny oraz wszystkich spraw , które prowadził poprzednik A.P. Przegląd wszystkich omów, przetargów czy były zachowane wszelkie procedury, przyjmowanie pracowników - koligacje rodzinne , przyjmowanie znajomych i krewnych . Przegląd podań o pracę - jakie były powody odmowy przyjęcia itp. Wiele pracy będzie miał nowy wójt i jego nowi pracownicy. Ta dobra nowa zmiana musi mieć oczy i uszy szeroko otwarte. Życzę nowej zmianie powodzenia i wytrwałości w tym trudnym okresie.

iv napisał(a):
2018.12.06 - 11:16
Do RUD w sprawie przedszkola- inwestycja w przedszkole pochłonęła bardzo dużo kasy, radni jeszcze dokładali bo pierwszy budżet był za mały.... A wiecie, że w tym budynku nie wymieniono żadnego starego okna na nowe! one nawet uszczelek nie mają porządnych...masakra... nawet kaloryfery są stare, odchodzi z nich farba, a zostały obudowane więc nie widać... czyli problemu nie ma.... A drzwi wejściowe tez stare z rozklekotaną klamką, ale przecież nie było w projekcie to o co się czepiać.... Nie rozumiem jak mogła zostać zrealizowana inwestycja z takimi bublami!? i kogo teraz pociągnąć do odpowiedzialności?

Strona internetowa "moje-rudniki.pl" jest zarejestrowana przez Sąd Okręgowy w Katowicach - Wydział I Cywilny w rejestrze dzienników i czasopism pod pozycją Pr.2927
Kod strony - moje-rudniki.pl (2018)